Niezbędne wyposażenie każdego jeźdźca – buty do jazdy konnej

Potrzebujesz butów do jazdy konnej? Sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę spore walory tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: polepszenie kondycji, rozwój wszystkich układu mięśniowego, a także ćwiczenie właściwej postury. Ponadto ma zbawienne oddziaływanie na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, niweluje napięcie i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Aby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy właściwie dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Odróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze są wyraźnie krótsze – sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym gwarantują ochronę większej powierzchni nogi, redukując zagrożenie powstawania zadrapań i siniaków. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednak nabywając je warto pamiętać o tym, aby wyekwipować się także w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich materiałów są robione buty do jazdy konnej?

Podczas wyboru butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego są one wytworzone. Na rynku odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej przeróżnych zamienników. Te pierwsze są bez wątpienia drogie, mimo to opłaca się na nie zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Rekomendowane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i po kilku dniach zyskuje pożądany kształt. Skóra bydlęca wypada trochę gorzej, niemniej jednak jej niska cena jest znaczną zaletą.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]