Rodzaje łańcuchów śniegowych

Chcesz nabyć łańcuch na koła? Wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy samochodowe w znacznym stopniu poprawiają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, głównie na stromych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku każdego samochodu przez cały rok (tak jest między innymi w Turcji, Bułgarii i Norwegii), w innych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w sezonie zimowym (takie przepisy obowiązują na przykład we Włoszech, w Niemczech, Polsce i Hiszpanii). Jak zatem modele łańcuchów na koła można nabyć?

Rodzaje łańcuchów na koła

Łańcuchy na koła dzielimy przede wszystkim mając na uwadze ich przeznaczenie. Odróżniamy modele stworzone z myślą o stosowaniu w pojazdach osobowych, dostawczych, terenowych i ciężarowych, a także w autobusach. Łańcuchy różnią się także mocowaniem, które powinno być dopasowane do typu felgi, motywem zaplotu oraz przekrojem i grubością ogniwa (na ogół jest to kształt rombowy ukośny). Rozmaite są także materiały, z których wytwarza się łańcuchy samochodowe. Współcześnie producenci używają najczęściej stali tytanowej lub manganowej.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów na koła wymaga pewnych umiejętności i początkowo może być źródłem sporego stresu. Aby go uniknąć, powinno się potrenować tę czynność w garażu lub na placu manewrowym. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Trzeba unikać buksowania kół, przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę i poruszania się po odśnieżonych drogach. Korzystając z łańcuchów na koła, trzeba też obowiązkowo sprawdzać ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich wczesnego zużycia i tym samym przedłużymy czas ich eksploatacji.

Nasz adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]