Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany shuttersami w salonie.

Shutters, innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się przeważnie z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować też w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a jednocześnie pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż popularniejsze aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych przenikających do pokoju

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, pełnią dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, że pięknie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości, jak również spędza się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. Z tego powodu powinno się zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale również komfortowe. Swoboda wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala m.in. na kompletne jego zaciemnienie, gdy mamy ochotę włączyć serial, albo jego częściowe ściemnienie, jeśli pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Swoboda regulacji przenikania światła do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże również z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, natomiast zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Co więcej shuttersy tworzą mocną barierę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich mycie jest niezmiernie proste i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]