Słoik z kranikiem – na lemoniadę i na nalewkę

Szukasz słoja z kranikiem? Zobacz tu.

Od jakiegoś trwa nawrót popularności słoików. Nie uważamy ich już jako opakowanie do nabywanych w sklepie bądź wytwarzanych własnoręcznie przetworów, a zaczęliśmy dostrzegać w nich pełnoprawne naczynia do podawania rozmaitych deserów i napojów. Wielkim zainteresowaniem cieszą się szczególnie pojemne Słoiki z kranikiem, mające mnóstwo zastosowań. Jak możemy je zastosować? Gdzie przydatny będzie słój z kranem? Z jakiej przyczyny choć jeden egzemplarz warto mieć w każdym domu?

Słój z kranem do napojów

Jednym z atutów słoi z kranikiem jest fakt, że wspaniale nadają się one do wytwarzania domowych napojów – na przykład nalewek i likierów. Słoiki mają znaczne pojemności (zazwyczaj są to 4-litrowe słoiki z kranikiem), co pozwala na wykonanie dosyć dużego nastawu. Dzięki szerokiemu wieku ułożenie w środku ziół lub owoców i późniejsze czyszczenie pojemnika jest proste, natomiast dzięki kranikowi bez trudu przelejemy gotowy likier do butelek, łatwo i szybko usuwając zużyty surowiec bez konieczności korzystania wężyków i filtrów.

Słoik z kranem do serwowania

Słój z kranikiem jest niewątpliwą ozdobą stołu, na którym go postawimy. To powoduje, że chętnie jest on używany do podawania napojów – zwykle podczas rodzinnych uroczystości lub przyjęć w ogrodzie. Słoik z kranem idealnie sprawdzi się zarówno podczas imprez dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przyda się do podawania kompotów, soków, lemoniad oraz oranżad, a na przyjęciach dla dorosłych – ponczu, wina lub drinków. Jego zaletą jest również to, że kran uniemożliwia dostanie się do szklanki osadów i kawałków owoców, dając przejrzysty napój.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]