Citroen części zamienne, oryginalne części Citroen

Szukasz części do Citroena? Dowiedz się, gdzie je kupić!

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej pojazdy w naszym kraju są cenione ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za dużą ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C7, C8, C-Crosser, C-Elysse, Jumper, Saxo, Nemo, Xsara i Xantia. Rzecz jasna, tak jak auta pozostałych marek, ulegają one awariom, więc posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni być gotowi na to, że z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części Citroen, które często kupujemy

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek codziennej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, olej silnikowy i płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie należy ignorować, wymagają również elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Jak łatwo i ekonomicznie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co niekorzystnie oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do samochodów francuskich. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszelkie niezbędne elementy można zakupić przez internet.

Nasz adres:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]