drukarki 3D, 3D drukarka

Szukasz urządzeń do zaawansowanego prototypowania? Sprawdź te drukarki 3D

W ofercie CadXpert znajdują się wyłącznie urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie i urządzenia. Szacuje się, że używając drukarek 3D oraz innych produktów Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas na nią poświęcony aż o 90%. Główne idee pracy specjalistów firmy Stratasys to dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług, jak również pomoc techniczna oraz merytoryczna. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Formlabs to kolejny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w nowej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – cechuje się ergonomiczną budową oraz prostą obsługą. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dlatego można otrzymać jednakowe prototypy, do czego dąży się głównie w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w różnych branżach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Uzyskany druk jest solidny i dokładny, a podczas procesu wydruku nie zdarza się przesunięcia warstw oraz nie tworzą się odkształcenia.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]