Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Potrzebujesz lampy solnej? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wypraw po Europie, a nieraz nabywamy impulsywnie, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to po prostu dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne kupisz w 3 kolorach

Lampy solne pięknie się prezentują i łatwo można je dopasować do wystroju pomieszczenia, bo są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o takiej samej siatce krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im regularne kształty, m.in. sześcianu bądź piramidy.

Lampy solne – przy nich szybciej się uspokoisz

Dużo ludzi sądzi, że lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, które równoważą te wytwarzane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest subtelne i kojące, dlatego zaleca się nabycie ich jednostkom, którym dokucza brak snu albo stres, ponieważ z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na bibeloty i prześliczne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej używa się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]